Marți, 21 Noiembrie 2017 18:50

Sorin Constantin Trăistaru

Scris de

Data nașterii: 30 iunie 1976

Localitate: Arad

Județ: Arad

Performanțe sportive: 

1995 – Campion Național clasa 50cc (viteză)

2009 – Campionatul Mondial de Supermoto pe Națiuni – România, locul 14

2011 – Campion Național Supermoto, clasa S Open

2012 – Campion Național Supermoto, clasa S Open

2013 – Vice–Campion Național Supermoto, clasa S Open

2014 – Campion Național Supermoto, clasa S Open

2015 – Vice–Campion Național Supermoto, clasa S Open

2015 –  Campionatul Mondial Supermoto S1GP – loc 11

2016 – Campion Național Supermoto, clasa S Open

2016 –  Campionatul Mondial Supermoto S1GP – loc 9

Marți, 21 Noiembrie 2017 18:44

Robert Krisztian Tompa

Scris de

Data nașterii: 19 iunie 2000

Localitate: Sfântu Gheorghe

Județ: Covasna

Performanțe sportive: 

2006–2013 – 4 titluri de Campion Național: 50cc, 65cc, 85cc

2012 – Campionatul Mondial de Juniori – Loc 3, clasa 65cc

2013 – Campion Est–European clasa 85cc

2015 – Campionatul Național al Austriei – locul 3, clasa EMX125, Campionatul Național al Ungariei – locul 6, clasa EMX125

2016 – Campionatul European EMX125 – locul 19, Campionatul Național al Olandei – locul 13

2017 – Campionatul Europ1ean EMX125 – locul 17

Marți, 21 Noiembrie 2017 18:40

Robert-Andrei Mureșan

Scris de

Data nașterii: 22 martie 1991

Localitate: Arad

Județ: Arad

Performanțe sportive: 

2002 – Vicecampion Național la clasa juniori III

2002 – Campion Național la juniori II

2003 – Campion Național la o clasa de seniori

2004 – Campionatul Balcanic de Motociclism Viteza – Campion Balcanic

2005 – Campionatul Alpe Adria (Europa Centrala) pozitia a 3-a

2013 – Campion Național Clasa Superbike 1000cc

2015 – Campion Național Clasa Superbike 1000cc

2016 – Campion Național Clasa Superbike 1000cc

2017 – Campion European BMU Clasa Superbike, Campion National Clasa Superbike 1000cc, Vicecampion al Bugariei Clasa Superbike

Marți, 21 Noiembrie 2017 17:53

Ionel Pascotă

Scris de

Data nașterii: 14 iulie 1979

Localitate: Timișoara

Județ: Timiș

Performanțe sportive: 

1993 – Medalie bronz Campionatul Național clasa 50 cmc

1994 – Medalie bronz Campionatul Național clasa 50cmc

1995 – Vicecampion Național clasa 50 cmc

1996 – Campion Național clasa 50 cmc

1997 – Campion clasa 50 cmc

1998 – Vicecampion clasa 50 cmc

2000 – locul 4 Campionatul Național Supersport

2001 – Vicecampion Național 600 Supersport

2002 – Campion Național 600 Supersport

2002 – Vicecampion Balcanic 600 Supersport

2002 – Campion Național 1000 Superbike

2002 – Campion Național pe echipe

2003 – Campion Supersport Național 600 

2003 – Vicecampion Balcanic 600 Supersport

2004 – Campion Național 600 Supersport

2004 – Campion Național 1000 Superbike

2004 – Vicecampion Balcanic 600 Supersport

2005 – Campion Național 600 Supersport

2005 – Campion Național 1000 Superbike

2005 – Campion European de Est 600 Supersport

2006 – Campion național 600 Supersport

2006 – Campion național 1000 Superbike

2006 – Campion European de Est 600 Supersport

2006 – Campion European de Est 1000 Superbike

2007 – Campion Național al Austriei

2007 – Campion European Alpe–Adria

2008 – Campion Național pe circuit 600 Supersport

2008 – Campion European UEM Cup

2009 – Campion European de est 600 Supersport

2010 – Campion Național pe circuit clasa 600 Supersport

2010 – Campion Național pe circuit clasa 1000 Superbike

2010 – Campion Național pe aeroport clasa 600 Supersport

2010 – Campion Național pe aeroport clasa 1000 Superbike

2011 – Campion Național clasa 600 Supersport

2011 – Campion Național 1000 Superbike

2011 – Vicecampion European de est clasa 600 Supersport

2012 – Campion Național clasa 600 Supersport

2012 – Campion Național 1000 Superbike

2012 – Vicecampion European de Est clasa 600 Supersport

2013 – Campion European de Est, Clasa Supersport

2013 – Campion Național al Romaniei, Clasa Supersport

2013 – Campion Național al Bulgariei, Clasa Supersport

2014 – Campion Național Clasa 600 Supersport

2015 – Campion European de est clasa 600 Supersport

2015 – Campion Național clasa 600 Supersport

2015 – Campion Național al Bulgariei clasa 600 Supersport

2016 – Campion European de est clasa 600 Supersport

2016 – Campion Național clasa 600 Supersport

2016 – Campion Național al Bulgariei clasa 600 Supersport

2017 – Campion Național al Romaniei clasa 600 Supersport

2017 – Campion Național al Bulgariei clasa 600 Supersport

2017 - Vice-Campion European BMU clasa 600 Supersport

Marți, 21 Noiembrie 2017 17:27

Emanuel Gyenes

Scris de

Data nașterii: 3 martie 1984

Localitate: Satu Mare

Județ: Satu Mare

Performanțe sportive: 

2005 – locul 1 Red Bull Romaniacs clasa Expert Team, coechipier Laszlo Olah
2006 – locul 1 Red Bull Romaniacs clasa Expert Team, coechipier Laszlo Olah
2007 – Medalie de argint la InterNațional Six Days Enduro – Chile
2008 – locul 2 clasa 450 cmc Dakar Series Central Europe Rally
2009 – locul 2 clasa Expert Single Red Bull Romaniacs
2009 – locul 1 clasa Producție a Raliului Marocului (Campionatul Mondial de Rally‐Raid), locul 8 în clasamentul general
2010 – locul 4 clasa Super Producție +450 cmc în Raliul Tunisiei (Campionatul Mondial de Rally‐Raid),
2011 – locul 1 clasa Maraton raliul Dakar
2011 – locul 4 în trofeul Amatorilor
2013 – locul 2 clasa Expert Single Red Bull Romaniacs
2013 – Medalie de argint la InterNațional Six Days Enduro – Sardinia
2015 – Victorie in Dakar la clasa Maraton, locul 21 la general;
2015 – Medalie de argint la InterNațional Six Days Enduro – Slovacia
2015 – vicecampion de endurocross al Ungariei

2016 – Locul 2 în Dakar la clasa Maraton, locul 14 la general

2016 – Medalie de aur la InterNațional Six Days Enduro – Spania

2017 – Medalie de aur la InterNațional Six Days Enduro – Franța

2005 – Campion al României la Enduro, Campion al României la Endurocross
2007 – Campion al României la Enduro, Campion al României la Endurocross
2008 – Campion al României la Enduro
2009 – Campion al României la Endurocross
2010 – Campion al României la Endurocross, Campion al României la Enduro

2012 – Campion al României la Enduro, Campion al României la Endurocross
2013 – Campion al României la Enduro, Campion al României la Endurocross
2014 – Campion al României la Enduro, Campion al României la Endurocross
2015 – Campion al României la Enduro